آموزش ساخت کنسول بازی دوز لمسی با برد آردوینو

نویسنده : نویسنده چهارشنبه 28 تیر 1396 02:13 ق.ظ  •   مفیدستان:

قبلاً در ساختنی طرز ساخت کنسول بازی آردوینو را یاد گرفته بودید. در این پست هم ساخت کنسول بازی دوز لمسی را یاد می‌گیرید که بازی محبوب کودکی همه ماست. این کنسول با برد آردوینو ساخته می‌شود و تک نفره است (باید با کامپیوتر بازی کنید). اگر به برنامه نویسی بازی و هوش مصنوعی علاقه دارید، این پروژه آردوینو برای شروع مناسب است.

ساخت کنسول بازی دوز لمسی با برد آردوینو نیاز به کمی‌تخصص در برنامه ریزی دارد (البته ما کدها را در اختیارتان قرار می‌دهیم) اما مهارت برنامه نویسی تان در زمینه هوش مصنوعی را افزایش می‌دهد. برای ساخت این کنسول فقط به یک صفحه لمسی و برد آردوینو Uno نیاز دارید.

گام اول: وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • برد آردوینو Uno
  • صفحه لمسی ۲٫۸ اینچی

قبل از اینکه آموزش ساخت کنسول بازی دوز لمسی را بخوانید، ویدیوی زیر را ببینید. این ویدیو به شما کمک می‌کند کدها را بهتر درک کنید و صفحه لمسی را کالیبره کنید.

گام دوم: نمایشگر لمسی برای آردوینو

این نمایشگر ۳۲۰ در ۲۴۰ پیکسل است و به شکل شیلد ساخته شده است. به همین خاطر اتصال آن به آردوینو بسیار ساده است. همانطور که در تصاویر می‌بینید این نمایشگر تقریباً تمام پین‌های دیجیتال و آنالوگ آردوینو را اشغال می‌کند. با استفاده از این شیلد فقط ۲ پین دیجیتال و یک پین آنالوگ برای پروژه باقی می‌ماند. این شیلد با برد آردوینو Mega هم بخوبی کار می‌کند و اگر نیاز به پین‌های بیشتری داشته باشید، می‌توانید از این برد بجای برد آردوینو Uno استفاده کنید. شیلد نمایشگر لمسی جای کارت SD هم دارد که کارایی آن را بیشتر می‌کند.

گام سوم: کنسول بازی دوز را بسازید

نمایشگر و آردوینو را بهم وصل کنید
نمایشگر و آردوینو را بهم وصل کنید

بعد از وصل کردن نمایشگر به برد آردوینو، فقط باید کدها را آپلود کنید. به همین سادگی کنسول بازی آماده می‌شود.

ابتدا دکمه Start Game را بزنید تا بازی شروع بشود. حرکت اول همیشه برای آردوینو است. سپس شما می‌توانید با لمس صفحه حرکت خودتان را بازی کنید. بعد نوبت به آردوینو می‌رسد و بازی همین طور ادامه پیدا می‌کند. بازیکنی که بتواند سه علامت خودش را در ردیف عمودی، افقی یا مورب قرار بدهد برنده می‌شود. بعد از اتمام بازی، صفحه Game Over نمایش داده می‌شود و می‌توانید با فشار دادن play again دست جدید را شروع کنید.

آردوینو در بازی دوز خیلی قوی است و حتی اگر بازیکن خوبی باشید، بیشتر مواقع نتیجه مساوی می‌شود. برای اینکه کاربر شانس بردن مقابل آردوینو را داشته باشد، می‌توانید چند اشتباه به الگوریتم اضافه کنید. از طرف دیگر، با اضافه کردن دو خط جدید به کدها می‌توانید شکست آردوینو از کاربر را غیرممکن کنید. آیا این یعنی آردوینو از شما باهوش تر است؟

گام چهارم: الگوریتم بازی دوز

برای پاسخ دادن به وسال گام قبلی، باید نگاهی به الگوریتم بازی دوز بیاندازیم.

همیشه آردوینو بازی را شروع می‌کند. همین تصمیم اول بردن بازی ساده تر می‌کند. انتخاب اول آردوینو همیشه یکی از گوشه‌هاست و تصمیم دوم باز هم یکی از گوشه‌های خالی است (صرف نظر از حرکت کاربر). از اینجا به بعد، آردوینو ابتدا حرکت کاربر را چک می‌کند و اگر امکان برنده شدن داشته باشد، مسیرش را می‌بندد. اگر امکان برنده شدن کاربر وجود نداشته باشد، دوباره یکی از گوشه‌ها را بازی می‌کند و اگر همه گوشه‌ها پر شده باشند، یکی از خانه‌ها را به صورت رندوم پر می‌کند. الگوریتم بازی دوز همین قدر ساده است و آردوینو می‌تواند با این الگوریتم شما را ببرد یا در بدترین حالت با شما مساوی کند.

پیاده سازی این الگوریتم روی آردوینو کار بسیار ساده ای است. اگر درخت بازی را طراحی کنید، می‌توانید استراتژی‌های برد را پیدا کنید و آنها را در کدها بکار ببرید. دلیل اینکه می‌توانید درخت بازی را بکشید و کدها را برای برد راحت تر تغییر بدهید، ساده بودن بازی دوز است. اگر بخواهید الگوریتم بازی مثل شطرنج را بنویسید، کشیدن درخت بازی صدها سال طول می‌کشد! برای بازی‌هایی مثل شطرنج باید از یک روش دیگر (الگوریتم هوش مصنوعی) و قدرت پردازش بیشتر استفاده کنید.

گام پنجم: کدهای آردوینو

کدها را آپلود کنید
کدها را آپلود کنید

برای آپلود کدهای کنسول بازی دوز لمسی به سه کتابخانه زیر نیاز دارید:

کدهای بازی دوز هم از لینک زیر قابل دریافت است (رمز فایل saakhtani.ir است). همانطور که می‌بینید حتی بازی ساده ای مثل دوز هم به بیش از ۶۰۰ خط کد نیاز دارد. به همین خاطر نمی‌توانیم در این آموزش کوتاه کدها را تفسیر کنیم اما اجرای الگوریتم برای حرکت آردوینو را توضیح می‌دهیم:

آردوینو در دو حرکت اول، دو گوشه تصادفی را انتخاب می‌کند:

سپس، در هر دور آردوینو چک می‌کند که امکان بردن کاربر در حرکت بعدی وجود دارد یا نه:

اگر امکان برد وجود داشته باشد، مسیر را مسدود می‌کند. البته همیشه این اتفاق نمی‌افتد تا بازیکن هم شانس بردن داشته باشد. با دقت در کدها می‌توانید حرکت‌هایی که مسدود نیستند را پیدا کنید. بعد از مسدود کردن مسیر برد، آردوینو یکی از گوشه‌های باقیمانده یا یکی از خانه‌ها را به صورت تصادفی پر می‌کند. با دقت در کدها می‌توانید استراتژی‌های برد را پیدا کنید.

اگر شیلد نمایشگر لمسی با کدهای اصلی کار نکرد، قابلیت initDisplay را با کدهای زیر جایگزین کنید:

کنسول بازی دوز لمسی آماده است

کنسول بازی دوز لمسی آماده است
کنسول بازی دوز لمسی آماده است

فقط با یک برد آردوینو Uno می‌توانید برای بازی ساده ای مثل دوز یک الگوریتم شکست ناپذیر بسازید. البته شما می‌توانید کدهای کنسول بازی دوز لمسی را تغییر بدهید با اضافه کردن مسیرهای غیرمسدود، امکان برد کاربر را افزایش بدهید.

حالا فقط باید یک قاب یا جعبه برای کنسول بازی بسازید و سعی کنید آردوینو را شکست بدهید.

منبع

خلاصه مطلب

آموزش ساخت کنسول بازی دوز لمسی با برد آردوینو

عنوان مطلب

آموزش ساخت کنسول بازی دوز لمسی با برد آردوینو

توضیح کوتاه

این بازی الگوریتم بسیار ساده ای دارد و هر کسی می‌تواند آن را بسازد.

نویسنده

عاطفه اسدزاده

بیشتر بخوانید:لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

ساختنی آموزش ساخت ، بررسی محصولات و فروشگاه …قبلاً در ساختنی طرز ساخت کنسول بازی آردوینو را یاد گرفته بودید در این پست هم ساخت آموزش ساخت کنسول بازی دوز لمسی با برد آردوینو ساختنی … الکترونیکی دوز لمسی با برد آردوینو ساخت کنسول بازی دوز لمسی با آموزش ساخت کنسول بازی کنسول بازی دوز لمسی بایگانی ساختنی کنسولبازیدوزلمسی آموزش ساخت کنسول بازی دوز لمسی با برد آموزش ساخت کنسول بازی ساخت کنسول بازی آردوینو کدهای آردوینو مفیدستان کدهایآردوینو کدهای آردوینو آموزش ساخت کنسول بازی دوز لمسی با برد آموزش ساخت هدیه ولنتاین با نمد با آردوینو کنسول بازی دوز لمسی بسازید باآردوینوکنسول با آردوینو کنسول بازی دوز لمسی بسازید آموزش ساختساخت کنسول بازی آموزش ساخت بازی با برد آموزش طراحی و ساخت دسته بازی بلوتوثی مخصوص موبایل و تبلت … برد آردیونو آموزش طراحی و ساخت دسته بازی لذت بازی با کنسول‌های بازی پکیج آموزشی برد آردوینو پروژه شارژر موبایل آی دیجیتال آی دیجیتال پلاس پروژهشارژر قیمت گوشی موبایل لوازم جانبی کنسول بازی تبلت نوکیا سامسونگ اپل خرید فروشگاه ساختنی ساختنی با آردوینو کنسول بازی دوز کنسول بازی دوز لمسی آموزش ساخت انواع پمپ با وسایل

مطلب آموزش ساخت کنسول بازی دوز لمسی با برد آردوینو در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :آموزش ساخت کنسول بازی دوز لمسی با برد آردوینو
http://mofidestan.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%da%a9%d9%86%d8%b3%d9%88%d9%84-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d8%af%d9%88%d8%b2-%d9%84%d9%85%d8%b3%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%a8%d8%b1%d8%af-%d8%a2%d8%b1/

آخرین ویرایش: - -

کینوآ، کلید حل بحران غذای آینده جهان

نویسنده : نویسنده دوشنبه 19 تیر 1396 06:13 ق.ظ  •   کینوآ، کلید حل بحران غذای آینده جهان


دانش > دانش – همشهری آنلاین:
غذا یکی از بحران‌های بزرگ آینده جهان است که شاید بتوان کلید حل آن را گذشته‌ها یافت، برای مثال گیاهانی مانند کینوآ که قبلا در تمدن اینکا شناخته شده بود، می‌تواند جایگزینی برای مصرف گوشت باشد.

براساس گزارش رویترز،‌ محققان ایتالیایی در حال آزمایش این نوع محصولات در پروژه پروتئین برای غذا هستند. این نوع گیاهان ممکن است روزی به غذای اصلی انسان تبدیل شوند.از دهه ۶۰ میلادی در بسیاری از کشورهای غربی رژیم غذایی انسان عمدتا به مدل پروتئین حیوانی متکی شده‌است. اما در آینده زمانی که تقاضای غذا در جهان بطور چشمگیری افزایش یابد، به منابع دیگری با پروتئین بالا نیاز پیدا خواهد شد. و در این شرایط گیاهانی چون کینوآ و آمارانت یا تاج خروس ارزش غذایی معادل گوشت دارند.

کاتالدو پولوینتو، پژوهشگر ایتالیایی پروژه می گوید ترکیب پروتئین کینوآ و آمارانت از تمام اسید آمینه‌های ضروری برخوردار است. بنابراین اگر چه دارای سطح پروتئینی پایین‌تری نسبت به دانه های حبوبات‌اند اما کیفیت غذایی بالاتری دارند.

در ایتالیا همانند دیگر کشورهایی که به این پروژه اروپایی ملحق شده اند، پژوهشگران انواع مختلفی از محصولات را آزمایش می‌کنند تا مشخص شود کدامیک با شرایط آب و هوایی خاص تناسب دارند.

به گفته محققان کینوآ و آمارانت نسبت به تنش‌های زیستی از تحمل بالایی برخوردارند؛ در بخش‌های جنوبی اروپا، تنش‌های اصلی زیستی کمبود و شوری آب است.

بعنوان بخشی از آزمایش‌های مربوط به عوامل تنش‌زا، چندین نمونه گیاهی در زمان‌های مختلف با مقادیر مختلف آب همراه با مقایر متفاوت نمک مورد آزمایش قرار می گیرد. تولید گوشت تاثر زیادی بر محیط زیست دارد زیرا دام و طیور برای پرورش یافتن به آب زیادی نیاز دارند.

دانشمندان مرکز تحقیقات ملی در شهر ارکولانو در تلاشند با بررسی دقیق و مقیاس سه‌بعدی روی دانه‌ها، تاثیر تنش‌های زیستی را مورد مطالعه قرار دهند.

این پروژه با رویکرد چند رشته‌ای پیش می رود و می تواند تمام فرایند زنجیره غذایی را از مزرعه تا میز غذا شامل شود. همچنین این پروژه بخش مربوط به پخت و پز را هم شامل می شود زیرا تاثیر مستقیمی بر مصرف کنندگان دارد.

به گفته دانشمندان این پروژه، افزایش تولید پروتئین گیاهی به نفع تنوع زیستی و زندگی انسانهاست. انتقال مصرف از پروتئین حیوانی به پروتئین گیاهی در اروپا در کاهش تولید کربن تاثیری قابل توجه خواهد گذاشت.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب کینوآ، کلید حل بحران غذای آینده جهان در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :کینوآ، کلید حل بحران غذای آینده جهان
http://mofidestan.ir/%da%a9%db%8c%d9%86%d9%88%d8%a2%d8%8c-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%af-%d8%ad%d9%84-%d8%a8%d8%ad%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%db%8c-%d8%a2%db%8c%d9%86%d8%af%d9%87-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86/

آخرین ویرایش: - -

عاشق طبیعت باشیم…

نویسنده : نویسنده سه شنبه 13 تیر 1396 06:21 ب.ظ  •   مفیدستان:

پیام مدرسه‌های طبیعت به كودكان ‌و نوجوانان


عاشق طبیعت باشیم…


کودک و نوجوان > فرهنگی – اجتماعی – خبر > مدرسه‌های طبیعت از سه سال پیش (۱۳۹۳) در کشور شروع به فعالیت کرده‌اند.

مدرسه‌هایی با این فلسفه كه كودك امروز از طبیعت دور است، بیش‌تر وقتش را در آپارتمان می‌گذراند و از خاك و گیاه و زیبایی‌های طبیعت بی‌بهره و بی‌تجربه است و لازم است در مدرسه‌های طبیعت این كمبود جبران شود.

ایده‌ی مدرسه‌ی طبیعت را عبدالحسین وهاب‌زاده، فعال و مترجم محیط‌زیستی مطرح كرد و كم‌كم این مدرسه‌ها در گوشه و كنارایران فعال شدند. هم‌اكنون ۴۶ مدرسه‌ی طبیعت در ایران دایرند و كم‌كم خانواده‌ها متوجه می‌شوند كودكانشان چه‌قدر از طبیعت دور و مهجور بوده‌اند.

مهندس محمد درویش، مدیرکل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست، در این‌باره به خبرنگار هفته‌نامه‌ی دوچرخه می‌گوید:

«مدرسه‌های طبیعت برای پاسخ به یك نیاز تأسیس شده‌اند. با گسترش شهرنشینی كودكان آپارتمان‌نشین از طبیعت دور مانده‌اند و مجال كم‌تری برای بازی در طبیعت دارند و نسلی در ایران به‌وجود آمده است كه با رایانه و تبلت‌ و… در ارتباط است، اما با طبیعت ارتباطی ندارد.»

او درباره‌ی كم‌تجربگی كودكان و نوجوانان درباره‌ی طبیعت می‌گوید: «برای مثال كودك امروز فكر می‌كند شیر را باید از فروشگاه بخرد و هیچ ذهنیتی درباره‌ی تولید شیر ندارد.»

به گفته‌ی درویش «مدرسه‌های طبیعت تجربه‌های موفقی در كشورهای اسكاندیناوی داشته‌اند. تجربه‌ی این كشورها نشان می‌دهد كه مدرسه‌های طبیعت چه تأثیر شگفتی بر روی كودكان و نوجوانان می‌گذارند. كودكان و نوجوانان در مدرسه‌های طبیعت با خلاقیت و طبیعت آشنا می‌شوند و به نوعی این مدرسه‌ها امپراطوری كودكان هستند.»

درویش، درباره‌ی نحوه‌ی كار این مدرسه‌ها می‌گوید: «در این مدارس تسهیل‌گرانی هستند كه سازمان حفاظت محیط‌زیست به آن‌ها آموزش داده كه چگونه با كودكان و نوجوانان كاركنند. در این مدارس فضایی به‌وجود می‌آید كه كودكان و نوجوانان بتوانند در طبیعت به كشف نكات تازه‌ای برای خود بپردازند، در فعالیت‌های گروهی شركت كنند، پخت و پز كنند، جعبه‌های چوبی بسازند، رُب درست كنند و عشق و علاقه به طبیعت را یاد بگیرند.»

این كارشناس محیط‌زیست توضیح می‌دهد: «اگر كودكان با طبیعت آشنا باشند دیگر كنار هیچ حیوان خون‌آلودی عكس یادگاری نخواهند گرفت و نسبت به آتش‌سوزی جنگل‌ها بی‌تفاوت نخواهند بود.»

گفتنی است كودكان و نوجوانان علاقه‌مند به حضور در این مدرسه‌ها می‌توانند ثبت نام كنند و از ساعت ۱۷تا ۲۰ در این مدرسه‌ها حضور پیدا كنند.»

مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط‌زیست تأكید می‌كند: «ما هیچ توصیه‌ای به كودكان و نوجوانان نداریم و باید كودكان نوجوانان از طبیعت لذت ببرند و خودجوش حامی طبیعت باشند.»لینک منبع

بازنشر: مفیدستان

مطلب عاشق طبیعت باشیم… در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :عاشق طبیعت باشیم…
http://mofidestan.ir/%d8%b9%d8%a7%d8%b4%d9%82-%d8%b7%d8%a8%db%8c%d8%b9%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85/

آخرین ویرایش: - -

بخور و نخورهای غذایی برای حفظ سلامت جنسی

نویسنده : نویسنده شنبه 10 تیر 1396 08:21 ب.ظ  •   مفیدستان:

 						بخور و نخورهای غذایی برای حفظ سلامت جنسی


خبرگزاری آریا – وب‌سایت زندگی آنلاین: مطالعات نشان داده‌اند كه افزایش دریافت اسیدهای چرب ضروری، ویتامین‌ها و مواد معدنی مختلف در بهبود بسیاری از ناخوشی‌ها و بیماری‌های زنان موثر است. به مطلب زیر توجه نمایید.

كاندیدیازیس، سرطان سینه و دهانه رحم و مشكلات دوران قاعدگی را می‌توان با مداخلات تغذیه‌ای تا حدی بهبود بخشید و علائم آن را كاهش داد.

مطالعات اخیری كه بر روی مردان انجام شده است فواید رژیم غذایی صحیح را در پیشگیری و درمان ناباروری مردان، از بین رفتن تمایلات جنسی، اختلالات مربوط به غده پروستات و بیماری قلبی بیش از پیش روشن ساخته‌اند.

رژیم غذایی متعادل پایه و اساس سلامت زنان و مردان است، اما اطمینان نسبت به تامین نیازهای تغذیه‌ای اختصاصی، مخصوص زنان و مردان در دوران‌های خاص زندگی نیز بسیار ضروری است.

زنان جوان باید نسبت به دریافت كافی منابع كلسیم و آهن دقت كنند، در حالیكه به مردان توصیه می‌شود که نسبت به دریافت منابع غنی روی و سلنیوم دقت نمایند.

بخور و نخورهای غذایی برای حفظ سلامت جنسی

توفو و سلامت جنسی

فواید: منبع غنی ایزوفلاون‌ها و فیتونوترینت‌هایی است که عمل استروژن انسانی را تقلید می‌کنند.

مفید برای: افرادی كه در معرض خطر سرطان سینه، اندومتر، تخمدان و پروستات هستند.

مواد مغذی: ایزوفلاون‌ها و پروتئین

انبه و سلامت جنسی

فواید: اسپرم را در برابر تخریب رادیكال‌های آزاد محافظت می‌کند و احتمالا زنان را نیز در برابر سرطان دهانه رحم محافظت می‌کند.

مفید برای: مردان با مشكلات ناباروری و زنانی كه دارای علائم تغییر اندازه سلول‌های دهانه رحم هستند.

مواد مغذی: بتاكاروتن

گوشت قرمز بدون چربی و سلامت جنسی

فواید: كاهش خطر کم خونی (آنمی) خصوصاً در زنان و تامین مواد معدنی ضروری برای سلامت عمومی سیستم تولید مثلی زنان

مفید برای: زنان و مردان در تمام سنین

مواد مغذی: آهن، سلنیوم و روی

ساردین و سلامت جنسی

فواید: كمك به حفظ جریان خون سالم و بهبود ناتوانی جنسی در مردان

مفید برای: زنان در سنین باروری و مردان در تمام سنین

مواد مغذی: اسید چرب امگا ۳، و کلسیم (در کنسروهای با استخوان)

لبو و سلامت جنسی

فواید: كاهش خطر تولد نوزادان با نقص لوله عصبی و كاهش سطح هموسیستئین خون

مفید برای: زنان در سنین باروری و زنان یائسه كه در معرض خطر بیماری قلبی هستند.

مواد مغذی: فولات

گلابی و سلامت جنسی

فواید: كاهش سطح كلسترول خون و تنظیم سطح قند خون

مفید برای: افرادی كه در معرض خطر بیماری‌های قلبی هستند و مبتلایان به دیابت.

مواد مغذی: كربوهیدرات و پتاسیم

نخود و سلامت جنسی

فواید: منبع ایزوفلاون‌ها که مانند استروژن ضعیف عمل می‌كنند.

مفید برای: كاهش سرطان‌های ناشی از افت سطح هورمون‌ها و كاهش علائم خونریزی در زنان

مواد مغذی: ایزوفلاون، پروتئین، كلسیم و آهن

دانه کتان و سلامت جنسی

فواید: حاوی اسیدهای چرب ضروری است و به كاهش علائم سندرم قبل از قاعدگی كمك میكند.

مفید برای: بزرگی خوش خیم پروستات در مردان و زنان خصوصا قبل از یائسگی

مواد مغذی: اسیدهای چرب ضروری

آوکادو و سلامت جنسی

فواید: حاوی ویتامین E است كه برای سلامت پوست و باروری مردان ضروری است.

مفید برای: زنان و مردان در تمام سنین

مواد مغذی: ویتامین E

سیر و سلامت جنسی

فواید: حاوی فیتونوترینت‌هایی است كه خاصیت ضد قارچی دارند.

مفید برای: زنانی كه دچار عفونت‌های قارچی مانند كاندیدیازیس می‌شوند.

مواد مغذی: آلیسین

پرهیز غذایی برای سلامت جنسی

چربی‌های اشباع و سلامت جنسی

در فرآورده‌های گوشتی، كرم‌ها، كیك‌ها و بیسكویت‌ها یافت می‌شوند كه باعث افزایش سطح كلسترول خون و در نتیجه افزایش خطر بیماری‌های قلبی در مردان و زنان یائسه می‌شوند.

شكر و سلامت جنسی

بعضی از زنان كه در معرض عفونت‌های قارچی هستند با محدود کردن شدید دریافت شکر، غذاهای شیرین و حتی میوه‌های شیرین بهبود قابل توجهی در علائم بیماری مشاهده می‌کنند.

محدود کردن شكر در رژیم غذایی به مرگ قارچ كاندیدیازیس کمک می‌کند.

مخمر و سلامت جنسی

غذاهایی كه حاوی مخمر یا عصاره مخمر هستند مانند نان‌ها، مشروبات الكلی و میوه‌های خشك باید از برنامه غذایی افرادی كه نسبت به عفونت‌های كاندیدا حساس هستند، حذف گردد.

سدیم (نمك) و سلامت جنسی

افرادی كه دارای فشار خون بالا هستند خصوصاً مردانی که دارای ناتوانی جنسی نیز هستند، باید از مصرف زیاد نمك خودداری كنند.

همچنین باید از مصرف غذاهای فرایند شده‌ای كه دارای مقدار زیادی نمك هستند، مانند گوشت نمك سود شده، همبرگرها، كنسرو ماهی، سبزی‌ها، سوپ آماده، سس‌ها، طعم دهنده‌ها و مغز دانه‌های شور خودداری كنند.

آب جو و سلامت جنسی

شواهد بسیاری نشان می‌دهند كه آب جو حاوی ترکیبی به نام زنواستروژن است. این تركیب شبه استروژنی باعث ناباروری مردان می‌شود.

الكل و سلامت جنسی

الكل برای اندام‌های تولید مثلی مردان سمی است و در كاهش تستوسترون تعداد اسپرم و تمایلات جنسی موثر است.

دریافت مقادیر بسیار كم الكل نیز با افزایش خطر سرطان سینه در زنان مرتبط است.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط

مطلب بخور و نخورهای غذایی برای حفظ سلامت جنسی در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :بخور و نخورهای غذایی برای حفظ سلامت جنسی
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d8%ae%d9%88%d8%b1-%d9%88-%d9%86%d8%ae%d9%88%d8%b1%d9%87%d8%a7%d9%8a-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%d9%8a%d9%8a-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%8a-%d8%ad%d9%81%d8%b8-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa-%d8%ac%d9%86%d8%b3/

آخرین ویرایش: - -

بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت مو

نویسنده : نویسنده جمعه 2 تیر 1396 02:27 ق.ظ  •   مفیدستان:

بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت مو


خبرگزاری آریا- آلاینده‌های محیطی، محصولات بهداشتی با مواد تشکیل ‌دهنده متنوع، روش‌های مختلف مخرب مانند سشوار کشیدن و رنگ کردن، به مو و پوست سر آسیب می‌رساند.
به گزارش خبرگزاری آریا ، این در حالی است که با استفاده از شوینده‌های گیاهی فاقد هرگونه ماده شیمیایی می‌توان سلامت مو و پوست سر را به دست آورد.
بابونه:
به گزارش سایت هلث نیوز، خشکی پوست سر می‌تواند به مشکلاتی مانند خارش و شوره سر منجر شود. برای پیشگیری از خشکی بیش از حد، موها را پس از شامپو زدن و شستن بادمنوش بابونه آب بکشید.
مریم‌گلی:
شستن سر با دمنوش مریم‌ گلی، راه مؤثری برای رفع تراکم ماده شیمیایی و چربی است.
لیمووروغن درخت چای:
با استفاده از این دمنوش می‌توانید شوره سر را از بین ببرید و موها را براق ‌تر کنید. کافی است برای هر بار شستن، ۴ قاشق غذاخوری آبلیموو ۵ قطره روغن چای درخت را با ۲ پیمانه آب مخلوط کنید و سر را با آن ماساژ دهید. سپس آب بکشید.
برگ غان:
برای پیشگیری از ریزش مو، موها را پس از شامپو زدن و شستن با دمنوش برگ درخت غان بشویید.
سرکه سیب:
برای براق شدن و ازبین بردن شوره و خارش سر، سرکه سیب را با آب مخلوط ‌کنید و پس از شامپوزدن با آن بشویید
ماءالشعیر:
برای حجم دادن م پس از شامپو زدن و شستن با آب ، مو را با ماءالشعیر بشویید.لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

خبرگزاری آریا بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت موبهترینشوینده بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت مو بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت موخبرگزاری آریا آلاینده‌های محیطی، محصولات بهداشتی با مواد تشکیل ‌دهنده متنوع، روش سلامت مو افزایش سرعت رشد موبهترین موقع برای بلند شدن مو شدید مو های شما مهمی در حفظ سلامتی مو حفظ سلامتی پوست با تغذیه مناسب پارسی طب…آرایشی و زیبایی رنگدانه های گیاهی غذاهایی که برای حفظ سلامت پوست روشهای موثر برای تقویت مو و خبرگزاری آریا بهترین داروهای خوراکی ضد ریزش موبهترینداروهای بهترین داروهای خوراکی ضد ریزش مو استعفا برای جلوگیری های تبلیغاتی ده تذکر مهم برای جلوگیری از ریزش موی سراز شوینده های غیر طبیعی مهم ترین عوامل برای تامین سلامت مو ها و یا بهترین انها نكاتی مهم در مورد سلامت پوست و مو – پزشکان ایرانمشروح اخباراستفاده از روغن‏های گیاهی روی مو بماند اما بهترین برای حفظ سلامت و راه هایی برای حفظ شادابی پوست صورت پوست زیبایی سلامت زیباییپوستدر مواردیكه شوینده‌‌های قلیایی این تركیبات برای حفظ سد پوستی بهترین گیاهانی که از ریزش مو جلوگیری می کندریزش مو جلوگیری از ریزش مو درمان ریزش است که برای حفظ موی سر های سلامت بهترین رنگ موی جهان در خانه شماست ای برای مو بهترین شرایط برای رنگ رنگ‌های طبیعی و گیاهی را در خبرگزاری آریا بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت مو بهترین بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت مو بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت نسخه گیاهی برای شفافیت و زیبایی پوست نسخهگیاهیبرای طبیعت برای حفظ تا با نسخه‌های گیاهی و دارد یكی از بهترین شیوه‌ها برای درمان نكاتی مهم در مورد سلامت پوست و مو – پزشکان ایران مشروح اخبار استفاده از روغن‏های گیاهی روی مو بماند اما بهترین رنگ برای حفظ سلامت و بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت مو بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت مو از شوینده‌های گیاهی بهترین گزینه برای انتشار کتاب، انتشار پول مفیدستان انتشارکتاب،انتشارپول پورتال اینترنتیمطالب مفیدعلمیفناوریدکوراسیونگردشگریسلامتکسب و کارسبک زندگیموفقیت پرسشی از دکترمسعود نصیری کاشانی متخصص پوست و مو بهترین شوینده اما بهترین و مفیدترترین روش برای شست و توصیه های پوست و مو بهترین شوینده راهكارهایی برای حفظ سلامتی در زمستان – پزشکان ایران مشروح اخبار از همین رو بهترین روش برای حفظ برخی از اسانس های گیاهی در انتخاب مواد شوینده نیز دقت سه ماده غذایی مفید برای ورزشکاران سهمادهغذایی به آن‌ها کمک کند تا کارایی بهتری داشته باشند، با این حال بررسی‌های برای ورزشکاران درمان ریزش مو ریزشمو و انواع شوینده‌های طبی برای ریشه های مو گاهی سلامت شما های گیاهی كه زیبایی پس از سالگی خانم‌های یائسه برای حفظ سلامت های گیاهی، به سلامت پوست، سلامت مو

مطلب بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت مو در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :بهترین شوینده های گیاهی برای حفظ سلامت مو
http://mofidestan.ir/%d8%a8%d9%87%d8%aa%d8%b1%d9%8a%d9%86-%d8%b4%d9%88%d9%8a%d9%86%d8%af%d9%87-%d9%87%d8%a7%d9%8a-%da%af%d9%8a%d8%a7%d9%87%d9%8a-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%d9%8a-%d8%ad%d9%81%d8%b8-%d8%b3%d9%84%d8%a7%d9%85%d8%aa/

آخرین ویرایش: - -


 
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو